Bing Chat’te ünlüleri taklit etmek için gizli bir ‘Ünlü’ modu var
  • Haber Yaşam
  • Gündem
  • Bing Chat’te ünlüleri taklit etmek için gizli bir ‘Ünlü’ modu var

Bing Chat’te ünlüleri taklit etmek için gizli bir ‘Ünlü’ modu var

ABONE OL
6 Mart 2023 19:50
Bing Chat’te ünlüleri taklit etmek için gizli bir ‘Ünlü’ modu var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gizli bir Bing Chat ‘Ünlü’ modu, kullanıcıların yapay zekaya ünlüleri taklit etme, soruları yanıtlama ve taklit ettiği kişi gibi konuşma talimatı vermesine olanak tanıyor.

Microsoft, Bing Chat’i oyun, kişisel asistan veya sorunlarınızda size yardımcı olabilecek bir arkadaş gibi farklı sohbet modlarına dönüştürmenize olanak tanıyan yeni, gizli özellikleri sürekli olarak test ediyor.

Bu hafta bir okuyucumuz BleepingComputer’a Ünlüler modu adı verilen başka bir gizli sohbet modundan bahsetti.

Bu mod varsayılan olarak etkin olmasa da, Bing Chat’e bu konuda soru sorarsanız, yapay zeka nasıl çalıştığını kısaca açıklarken modu sizin için etkinleştirecektir.

“Bing Chat’in BleepingComputer’a verdiği demeçte, “Bing sohbet ünlü modu, bir aktör, şarkıcı veya sporcu gibi ünlü bir kişinin sanal bir versiyonuyla sohbet etmenizi sağlayan bir özelliktir.

“Onlara hayatları, kariyerleri, hobileri, görüşleri vb. hakkında sorular sorabilirsiniz ve onlar da kişiliklerine ve tarzlarına uygun bir şekilde yanıt verirler.”

Etkinleştirildikten sonra, #celebrity [ünlü adı] veya sadece #[ünlü adı] yazarak Bing Chat’in kişiyi taklit etmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, sohbet robotunun #celebrity tom cruise veya #tom cruise komutlarıyla Tom Cruise’u taklit etmesini sağlayabilirsiniz.

Ancak bu mod, yalnızca Elon Musk, Tom Cruise, Taylor Swift, Kevin Hart, Dwayne Johnson, Beyoncé, Oprah Winfrey, Tom Hanks, Diddy, Barack Obama, Lebron James ve daha fazlası gibi belirli ünlüleri taklit etmenize izin vermeye çalışan bazı güvenlik korumaları ile oluşturulmuştur.

Çoğunlukla, sohbet robotu kişiyi taklit ederek gerçekten iyi bir iş çıkarıyor, genellikle nasıl konuştuklarını gösteriyor ve hatta The Rock olarak bilinen Dwayne Johnson’ın taklidinde gösterildiği gibi sloganlarını biliyor.

Bing Chat’i kandırarak politikacıları taklit etmek
Bing Chat’ten politikacıları veya tartışmalı kişileri taklit etmesini istediğinizde, Bing Chat normalde onları taklit etmenize izin vermez ve “Üzgünüm ama etkili politikacıları, aktivistleri veya devlet başkanlarını taklit edemem. Bu benim kurallarıma aykırı ve bazı insanlar için zararlı veya saldırgan olabilir. Lütfen sohbet etmek için başka bir ünlü veya kurgusal karakter seçin.”

Bununla birlikte, ünlü modu hakkında nasıl bilgi talep ettiğinize bağlı olarak, Bing Chat bu kısıtlamayı atlamanıza ve Donald Trump ve Joe Biden dahil olmak üzere tartışmalı figürleri taklit etmenize izin verecektir.

Bing Chat, bu siyasi rakipleri taklit ederken geri durmuyor ve onları oldukça iyi taklit ediyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.