Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de… Elinize, dilinize dursun!

Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de… Elinize, dilinize dursun!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in deprem bölgesinde yapılan inşaatlara ilişkin sözlerini hatırlatınca, inşaat sektörü hakkında bilgisiz olanların bu konuda yorum yapmaması gerektiğini ve inşaat sektöründeki hassasiyetleri bilmeleri gerektiğini vurguladı.

ABONE OL
31 Mart 2023 01:00
Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de… Elinize, dilinize dursun!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in deprem bölgesinde yapılan inşaatlara ilişkin sözlerini hatırlatınca, inşaat sektörü hakkında bilgisiz olanların bu konuda yorum yapmaması gerektiğini ve inşaat sektöründeki hassasiyetleri bilmeleri gerektiğini vurguladı.

Erdoğan, yaptıkları inşaatların çukurlarla yapılmadığını ve kullanılan malzemelerin özelliklerini anlattı. Hassasiyetlerinin çok yüksek olduğunu ve TOKİ’nin bu konuda kendini ispatladığını söyledi. Sulak zeminler yerine sağlam zeminlere temel attıklarını ifade eden Erdoğan, inşaat konusunda uzun yıllardır deneyimli olduğunu belirtti.

Erdoğan, inşaat sektörünün ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu belirterek, Türkiye’nin son yıllarda inşaat sektöründe ciddi bir atılım gösterdiğini söyledi. İnşaat sektöründeki teknolojik gelişmelerin takip edildiğini ve Türkiye’nin bu konuda dünya standartlarını yakaladığını dile getirdi.

Muhalefetin Eleştirileri Gerçekçi Değil

Erdoğan, muhalefetin deprem bölgesindeki çalışmalar hakkında eleştirilerde bulunduğunu ve bu eleştirilerin gerçekçi olmadığını savundu. Partisinin tüm belediyelerinin deprem bölgesinde çalışmalar yaptığını ve buralarda çadır, konteyner ve prefabrik kentler kurduğunu ifade etti. Ayrıca, çalışmaların sadece bununla sınırlı olmadığını, yemek, yiyecek, su gibi birçok ihtiyacın da karşılandığını söyledi.

Erdoğan, Hatay Valisi’ne de kullanma suyuyla içme suyunu birbirine karıştırmamaları konusunda uyarıda bulunduğunu belirtti.

Erdoğan, muhalefetin yalanlarına karşı sessiz kalmayacaklarını ve gerçekleri kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi. Muhalefetin sürekli olarak yalan ve iftira attığını belirterek, “Bunların yalanlarına, iftiralarına karşı biz gerçekleri ortaya koyacağız ve kamuoyunu aydınlatacağız” dedi.

Muhalefetin Yalanlarıyla Baş Başa Bırakacaklar

Erdoğan, askerlere, jandarmalara ve polislere yapılan hakaretleri eleştirerek, muhalefetin yalan ve iftiralarıyla baş başa bırakacaklarını söyledi. Kendi partisinin belediyelerinin çalışmalarının tam aksine, muhalefetin sadece suistimal ve ayrıştırma üzerine hareket ettiğini belirtti.

Erdoğan, “Muhalefet herkesi kendisi gibi beceriksiz zannediyor. Çünkü yaptıkları herhangi bir şey yok. 11 vilayetten Elâzığ hariç hepsini gezdim ama hiçbir zaman oralarda gerçekten muhalefetin büyükşehir belediyelerinden kimseyi göremedim” diyerek, muhalefeti eleştirdi.

Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri İnsani Yardım Tugay Komutanlığı’nda Mehmetçik ile iftarda bir araya geldiğini hatırlattı. Askerlerin yaptıkları çalışmaları dinlediğini ve onların arazinin verdiği dinamizmin içinde olduklarını belirtti.

Erdoğan, depremin yol açtığı yıkımı telafi etmek ve insanların yaralarını sarmak dışında bir hususla ilgilenmediklerini belirterek, Ziya Paşa’nın “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde” sözünü hatırlattı.

Erdoğan, ayrıca, Türkiye’nin son yıllarda gerçekleştirdiği mega projeleri de anlattı. İstanbul Havalimanı, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray gibi projelerin Türkiye’nin gelişimine katkı sağladığını ifade etti. Erdoğan, Türkiye’nin geleceği için daha da büyük projelere imza atacaklarını sözlerine ekledi.

YAPIYORUZ, YAPTIK DERSEK, YAPARIZ!

Öbür tarafta bakıyorsunuz Hanımefendi, o da maşallah inşaat mühendisi olmuş, o da konuşuyor. Ve bizim hastanelerle ilgili attığımız adımları, temelleri, bunları küçümsüyor. Hemen ben Sağlık Bakanımı aradım, neyin nesidir… Ondan sonra da süratle Murat Kurum kardeşimi aradım, o da kendisi ‘Bazı eksikler olsa bile ben, bizzat Bakanımla da konuştum, buna biz müdahale ederiz ve edeceğiz.’ dedi. Ve müdahalelerini de yaptılar. Ondan sonra da ekrandan bu haberi oraya koyanlar, sonra çekip aldılar. Yalana gerek yok. Biz bir şeye eğer ‘Yapıyoruz, yaptık’, dersek, biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et, benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Ve konuştuğun zaman buna göre konuş.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.