İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “1,5 ay sonra milletçe tarihi karar vereceğiz”
  • Haber Yaşam
  • Politika
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “1,5 ay sonra milletçe tarihi karar vereceğiz”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “1,5 ay sonra milletçe tarihi karar vereceğiz”

ABONE OL
29 Mart 2023 22:27
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “1,5 ay sonra milletçe tarihi karar vereceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “1,5 ay sonra milletçe tarihi karar vereceklerini ve ya millet iradesini yeniden hakim kılacaklarını, ya da sarayın büyüyen gölgesinde kaybolacaklarını” söyledi.

Akşener, atanan bakanları eleştirdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidarın büyük bir paniğin pençesine düştüğünü ve Millet İttifakı’nı bakanlık dağıtmakla suçlayanların bugün atanmış bakanlarını milletvekili yapabilmenin telaşına düştüğünü savundu. Seçimi kaybedeceklerinin farkına varanların, milletvekili olabilmenin peşinde olduğunu belirten Akşener, atanan bakanların devletin gücüyle seçime girdiğine dikkat çekerek, “Böyle bir ilkesizliği, böyle bir ciddiyetsizliği kabul etmiyoruz” dedi.

İktidarın seçim öncesi vaatleri eleştirildi

Akşener, iktidarın son beş yıllık döneminde yapmadıkları şeyleri şimdi yapmaya başladığını iddia etti ve “Dört buçuk yıl boyunca yayıldılar, seçime 6 ay kala EYT’li kardeşlerimizi hatırladılar. Dört buçuk yıl boyunca beklediler, seçime 6 ay kala atanamayan öğretmenlerimizi hatırladılar. Yani seçimler olmasaydı ne emekli ne öğretmen ne EYT’li hiç kimse umurlarında olmayacaktı” diye konuştu.

Emeklilerin durumu ele alındı

Akşener, emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 2 bin liraya, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olarak belirlendiğini ancak 7 bin 501 lira alan bir emeklinin maaşında herhangi bir artış yaşanmayacağını belirtti. Asgari ücretin güncellenmesi ve en düşük emekli maaşının da derhal asgari ücret seviyesine çıkartılması gerektiğini söyledi.

İktidarın yönetim anlayışı eleştirildi

Akşener, iktidarın ucuz, utanmaz ve ahlaktan yoksun bir yönetim anlayışına sahip olduğunu belirterek, “Şu sahte temel atma töreninden bahsediyorum. Yıllarca büyük büyük konuşup ‘Ben, temel atma törenlerine katılmam, ben biten işin açılışını yaparım’ diyecek kadar şişmiş bir egonun balon gibi öterek sönüşünün ibretlik vesikasından bahsediyorum” dedi.

İYİ Parti’nin temayül yoklaması hakkında bilgi verildi

Akşener, 1 ve 2 Nisan tarihlerinde gerçekleştirecekleri temayül yoklaması için partisine gönül veren herkesi sandıklara davet etti. Bugüne kadar 3 bin 379 vatandaşın milletvekilliği aday adaylığı için başvurduğunu, bu başvuruların yüzde 32’sinin kadınlardan, yüzde 21’inin de gençlerden oluştuğunu bildirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.