Kılıçdaroğlu: Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz

Kılıçdaroğlu: Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi ziyaret etti. Görüşmede, deprem bölgesine yönelik kanun teklifi hazırlığından bahseden Kılıçdaroğlu, "İşin özeti Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz" dedi.

ABONE OL
29 Mart 2023 22:30
Kılıçdaroğlu: Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaret etti. Görüşmede, deprem bölgesine yönelik kanun teklifi hazırlığından bahseden Kılıçdaroğlu, “İşin özeti Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretmek için bir araya gelen iki lider, ortak bir basın açıklaması yaparak ülkenin karşı karşıya olduğu zorluklara dikkat çekti. İttifaklar hakkında konuşan İnce, “İttifaklar menfaat ittifakları olmamalı, ilke ittifakları olmalıdır” dedi. Memleket Partisi’nin ilkelerinin Atatürk’ü tartıştırmamak, teröre karşı mesafeli olmak, kadın haklarına saygı göstermek, mültecilere yardım etmek olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu ise Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretmenin toplumun görevi olduğunu hatırlatarak, “Yaşadığımız sorunlar Türkiye’nin sorunları, bireysel değil. Çözümler üretmek bizim görevimiz” dedi. Deprem bölgesine yönelik hazırladıkları kanun teklifi hakkında da bilgi veren Kılıçdaroğlu, “Sayın Genel Başkan’a ayrıntılı bilgi verdim. Önümüzdeki günlerde teklifi sunacağız” şeklinde konuştu.

Bu önemli açıklamaların yanı sıra, Türkiye’nin sorunlarına karşı ortak aklı kullanarak hareket etmek ve ilke temelli ittifaklar oluşturmak, ülkeyi ayağa kaldırmak için atılacak adımlar olarak görülüyor. Kılıçdaroğlu’nun ziyareti, Halil İbrahim sofrasını büyütmek için atılan bir adım olarak yorumlanıyor.

Türkiye, son yıllarda pek çok zorlukla karşı karşıya kaldı. Pandemi, ekonomik sıkıntılar, doğal afetler ve siyasi krizler gibi pek çok sorun, ülkenin geleceğine yönelik kaygıları artırdı. Bu nedenle, ülkenin sorunlarını çözmek için bir araya gelen liderlerin açıklamaları, umutlu bir geleceğe dair bir işaret olarak görülüyor.

Memleket Partisi’nin ilkeleri, Türkiye’nin çağdaş, demokratik ve özgür bir ülke olma hedefi ile örtüşüyor. Bu ilkelerin savunulması ve korunması, ülkenin geleceği için son derece önemli. İttifakların da ilke temelli olması, sağlıklı bir demokrasi için şart.

Kılıçdaroğlu ve İnce’nin ziyareti, ülkenin karşı karşıya olduğu zorluklarla mücadelede ortak bir çaba gösterildiğinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Türkiye’nin geleceği için umutlu bir adım olarak görülen bu gelişmeler, halkın da desteğini alarak, ülkeyi daha iyi bir yere taşıyabilir.

Bu arada İnce’nin Kılıçdaroğlu’nu uğurlama şekli dikkati çekti. Kılıçdaroğlu’nun “Hoşça kalın” sözleri üzerine İnce, “Ayağınıza sağlık. Hoş geldiniz, güle güle” cevabını verdi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.