Bakan Nebati: Yerli ve katma değerli üretimi artırmak için çalışıyoruz
  • Haber Yaşam
  • Ekonomi
  • Bakan Nebati: Yerli ve katma değerli üretimi artırmak için çalışıyoruz

Bakan Nebati: Yerli ve katma değerli üretimi artırmak için çalışıyoruz

ABONE OL
26 Mart 2023 02:25
Bakan Nebati: Yerli ve katma değerli üretimi artırmak için çalışıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında reel sektörün finansmana erişimini kolaylaştırmak için kredilerin üretken alanlara yönlendirilmesine önem verdiklerini belirtti. Bu kapsamda, Hazine Destekli Kefalet Sistemi’ni aktif bir şekilde kullanmaya devam ettiklerini, selektif kredi politikalarıyla sürdürülebilir büyümeyi desteklediklerini vurgulayan Nebati, kadın girişimciler için de destek verdiklerini açıkladı.

Kadınların işgücüne katılım oranının tarihi yüksek seviyelerde seyrettiğini ifade eden Bakan Nebati, kadın girişimcilere yönelik kapsamlı programlar, teşvik ve destekler sunarak pozitif ayrımcılık uygulamayı kesintisiz sürdürdüklerini belirtti. Bu sayede Türkiye, kadın girişimcilik alanında da büyük bir potansiyel taşıdığını kanıtlamış oldu.

Bakan Nebati, ayrıca sektörel desteklerle yerli ve katma değerli üretimin artırılması ve küresel değer zincirindeki konumunun güçlendirilmesi için çalıştıklarını ifade etti. Savunma sanayi, enerjide dışa bağımlılığı azaltan yatırımlar ve enerji teknolojileri üretimi gibi alanlarda elde edilen başarıların Türkiye Yüzyılı’na güvenle ilerlemeye devam ettirdiğini belirten Nebati, bu başarıların daha da ileriye taşınarak Türkiye’nin ekonomik hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacağını dile getirdi.

Tüm bu adımların yanı sıra, Bakan Nebati, elektrikli araç ekosistemi ve yerli otomobil üretimi gibi alanlarda da büyük bir potansiyel olduğunu vurguladı. Togg başta olmak üzere bu alanda elde edilen başarıların Türkiye’nin otomotiv sektöründe de öncü ülkeler arasında yer almasına katkı sağlayacağını ifade eden Nebati, Türkiye’nin geleceğine güvenle ilerlemeye devam edeceğini belirtti.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.