Dünya’da Google arama sonuçlarını sadece 16 şirket domine ediyor

Dünya’da Google arama sonuçlarını sadece 16 şirket domine ediyor

detailed.com tarafından yapılan yeni bir rapor, çevrimiçi arama alanındaki az sayıdaki şirketin kontrolünü vurgulayarak, Google arama sonuçlarını sadece 16 şirketin domine ettiğini ortaya koydu.

ABONE OL
8 Mart 2023 10:16
Dünya’da Google arama sonuçlarını sadece 16 şirket domine ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Detailed.com tarafından yapılan yeni bir rapor, çevrimiçi arama alanındaki az sayıdaki şirketin kontrolünü vurgulayarak, Google arama sonuçlarını sadece 16 şirketin domine ettiğini ortaya koydu.

Bu şirketler, Google’dan her gün trafiği olan en az 562 ayrı markanın arkasındadırlar ve toplamda 16 şirket ayda yaklaşık 3.7 milyar tıklama alır. Rapor, genellikle İngilizce içerik yayınlayan çeşitli nişlere sahip sitelere sahip ağlara odaklanarak bu şirketlerin 2023’te başarılı olmayı nasıl başardıklarını özellikle yapay zeka çağında arama motoru sıralamalarının milyarlarca dolar değerinde olduğunu göstermeyi amaçlamaktadır.

Rapor, bu şirketlerin nasıl çalıştığına dair değerli bilgiler sunar ve Google arama sonuçlarında baskın kalmalarına olanak sağlayan stratejilere bir bakış sunar. Ayrıca, rapor, şu anda en çok site inşa edilen nişleri, yapay zekayı ve devasa bir markanın ürün incelemelerini ele almak gibi konuları kapsayan 44 özel içgörüye ön izleme sunar.

Genel olarak, rapor, çevrimiçi arama endüstrisinin konsantre doğasına ışık tutar ve arama sonuçlarında daha fazla şeffaflık ve çeşitlilik gerekliliğini vurgular. Arama motorları günlük hayatımızın giderek daha önemli bir parçası haline geldiğinde, kullanıcıların en iyi çıkarlarını hizmet etmek için nasıl çalıştıklarını ve kimlerin kontrol ettiklerini anlamak önemlidir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.