Kılıçdaroğlu:”Türkiye’nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık.”
  • Haber Yaşam
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu:”Türkiye’nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık.”

Kılıçdaroğlu:”Türkiye’nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan ettikten sonra halka seslendi. Birleştirici bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu:" Türkiye’nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık." dedi.

ABONE OL
6 Mart 2023 23:35
Kılıçdaroğlu:”Türkiye’nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan ettikten sonra halka seslendi. Birleştirici bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu:” Türkiye’nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık.” dedi.

Değerli kardeşlerim, Sayın Genel Başkanlarıma hepinizin huzurunda teker teker yürekten teşekkür ediyorum.

Sevgili halkım, değerli kardeşlerim, Yunus Emre, ‘Bölüşürsek tok oluruz. Bölünürsek yok oluruz’ der. Biz Yunus Emre’nin sözünden aldığımız ilhamla Türkiye’nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık.

Bu sofra, Halil İbrahim sofrasıdır. Halil İbrahim sofrası, komşusu açken tok yatmamaktır. Halil İbrahim sofrası, tek bir çocuğun dahi yatağa aç girmemesidir. Halil İbrahim sofrası, zulmün sona ermesi, hakkın, hukukun ve adaletin hakim kılınması demektir. Bizim soframız, barışın ve kardeşliğin sofrasıdır. En büyük gayemiz, Türkiye’yi bereketli, huzurlu ve neşeli günlere taşımaktır. Allah’ın izniyle bunu hep birlikte başaracağız.

Biz, Millet İttifakı olarak Türkiye’yi istişare ve uzlaşıyla yöneteceğiz. Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçiş sürecinin yol haritası üzerinde de mutabık kalmış bulunuyoruz.

11 madde az önce içeride sonuçlandı ve onu biraz sonra basın mensuplarıyla paylaşacağız.

Bu kapsamda, Parlamenter Sisteme geçiş sürecinde Millet İttifakı’na dahil diğer partilerimizin Sayın Genel Başkanları, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaktır.

Şunu da belirtmek isterim; Millet İttifakı’nın kapısı, ortak Türkiye hayalimizi paylaşan herkese sonuna kadar açıktır. İnanç, düşünce, ideoloji, kimlik ayırt etmeksizin 85 milyon insanımızı yürekten selamlıyoruz. Deprem felaketinin bugün birinci ayı. Kaybettiğimiz vatandaşlara bu mübarek Berat Kandili gecesinde Allah’tan rahmet diliyorum.

Sevgili dostlarım, ey güzel halkım, hiç kimse merak etmesin. Ahlakın ve adaletin iktidarını hep birlikte kuracağız. Yolumuz açık olsun.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.