Maliye Bakanı Nebati, depremden etkilenen kadın girişimciler için kredi destek paketi açıkladı
  • Haber Yaşam
  • Ekonomi
  • Maliye Bakanı Nebati, depremden etkilenen kadın girişimciler için kredi destek paketi açıkladı

Maliye Bakanı Nebati, depremden etkilenen kadın girişimciler için kredi destek paketi açıkladı

ABONE OL
8 Mart 2023 17:22
Maliye Bakanı Nebati, depremden etkilenen kadın girişimciler için kredi destek paketi açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maliye Bakanı Nurettin Nebati, kadın girişimcilerin deprem felaketinden etkilenen kooperatiflerine yönelik bir kredi destek paketi oluşturulduğunu açıkladı.

Halkbank tarafından oluşturulan “Can Suyu Kredi Destek Paketi” ile bölgede faaliyet gösteren 143 kadın kooperatifine, sıfır faizle, üst limiti 50 bin TL olan kredi imkanı sunulacak. Krediler, bir yıl geri ödemesiz dönem olmak üzere toplam 36 ay vadeyle kullandırılacak.

Ayrıca, KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi paketi kapsamında, kadın girişimciler bir yılı geri ödemesiz; toplam 36 ay vadeli işletme kredisinden ve toplam 60 ay vadeli yatırım kredisinden de yararlanabilecekler.

Bu destek paketiyle amaçlanan, depremin etkilerini en aza indirerek kadın girişimcilerin işletmelerinin ayakta kalmasını sağlamak ve ekonomik hayatlarına devam etmelerine destek olmaktır. Bakan Nebati, “Her zaman dayanışma içinde fedakarca çalışan ve üreten, ülkemizin kalkınma yolunda inançla ilerlerken ortak değerlerimizi yarınlara taşıyan kadınlarımızın her daim yanındayız.” açıklamasıyla kadın girişimcilerin önemi ve değerini vurguladı.

Maliye Bakanı Nurettin Nebati, deprem felaketinden etkilenen kadın girişimcilerin yaralarını sarabilmek için atılan adımların sadece başlangıç olduğunu belirtti ve yenilerini atmaya kararlı olduklarını ifade etti.

Her zaman dayanışma içinde fedakârca çalışan ve üreten, ülkemizin kalkınma yolunda inançla ilerlerken ortak değerlerimizi yarınlara taşıyan kadınlarımızın her daim yanındayız.

Yaşadığımız deprem felaketinden etkilenen kadın girişimcilerimizin yaralarını sarabilmek için adımlarımızı ivedilikle atıyoruz ve yenilerini atmaya da kararlılıkla devam edeceğiz.

Kadın Girişimci Kredi Destek Paketiyle, bugüne kadar, 172 binden fazla kadın girişimcimize ulaşmayı başaran Halkbank tarafından, deprem felaketinden etkilenen kadın kooperatiflerine yönelik Can Suyu Kredi Destek Paketi oluşturulmuştur.

Böylece, depremlerden etkilenen illerimizde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine, sıfır faizle, işletme harcamalarında kullanılmak üzere, üst limiti 50 bin TL olan kredi imkânı sunulacaktır.

Bölgede faaliyet gösteren toplam 143 kadın kooperatifinin istifade edebileceği bu krediler, bir yıl geri ödemesiz dönem olmak üzere toplam 36 ay vadeyle kullandırılacaktır.

Kadın Kooperatifleri Can Suyu Kredisi’nin yanı sıra KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi’ni de hayata geçiriyoruz.

KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi paketi kapsamında, kadın girişimcilerimiz bir yılı geri ödemesiz; toplam 36 ay vadeli işletme kredisinden ve toplam 60 ay vadeli yatırım kredisinden de yararlanabilecektir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.