Ford’un kendi kendini ele geçiren otomobil patenti

Ford’un kendi kendini ele geçiren otomobil patenti

Ford'un patent başvurusu, otonom araçların, sahiplerinin araç kredilerini geciktirmeleri halinde kendilerini haciz otoparkına götürdüğü bir geleceğin ana hatlarını çiziyor. Otomobil endüstrisine gelen tüm değişikliklerin sizin için iyi olacağını düşünüyorsanız, bir kez daha düşünün.

ABONE OL
6 Mart 2023 11:18
Ford’un kendi kendini ele geçiren otomobil patenti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ford’un patent başvurusu, otonom araçların, sahiplerinin araç kredilerini geciktirmeleri halinde kendilerini haciz otoparkına götürdüğü bir geleceğin ana hatlarını çiziyor. Otomobil endüstrisine gelen tüm değişikliklerin sizin için iyi olacağını düşünüyorsanız, bir kez daha düşünün.

Otomobil endüstrisinin elektrikli ve dijital dönüşümü, daha iyi bir yarın için pek çok vaatle birlikte geliyor. Elektrikli araçlar ulaşım sektöründeki karbon emisyonlarını önemli ölçüde azaltabilir; bağlantılı araçlar şu anda yararlanmadığımız hizmetlere ve özelliklere erişmemizi sağlayacak; havadan yazılım güncellemeleri yüksek onarım maliyetlerini ortadan kaldırabilir ve otomatik araçlar sürüşü önemli ölçüde daha güvenli hale getirebilir.

Ancak, günün sonunda otomobil şirketlerinin dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için değil, sadece para kazanmak için çalıştıklarını hatırlamakta fayda var.

Bu hafta Ford’un, araçların geri alınmasına daha iyi yardımcı olmak için bağlantılı araç teknolojisini kullanacak bir sistem için patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Bu patent ödemeler geciktiğinde araçların geri alınmasıyla ilgili çeşitli prosedürleri açıklıyor.

Bunlar arasında sahibinin akıllı telefonuna veya aracın kendisine mesajlar göndermek, sürücüleri tamamen dışarıda bırakmak, klima gibi işlevleri devre dışı bırakmak, sürücülerin işe gidebilmeleri için yalnızca belirli bir süre veya belirli bir alan içinde çalışacak şekilde coğrafi sınırlama yapmak ve özellikle üzücü bir örnekte, otonom bir arabanın kendisini bir haciz otoparkına – veya arabanın piyasa değerinin belirli bir eşiğin altında olduğu tespit edilirse bir hurdalığa – götürmesini sağlamak yer alıyor.

Ford’da birileri tüm bunları çok düşünmüş.

Patent belgesinde, kredi veren kurumlar ve polisle doğrudan irtibat kurmak da dahil olmak üzere, tüm haciz sürecini uzaktan ve elektronik olarak kökten değiştirmenin düzinelerce yolu açıklanmaktadır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.